O MNIE

Jestem wpisana na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. Ukończyłam również studia podyplomowe „Zawód Mediator” na Uniwersytecie Wrocławskim, co pozwala mi na bycie nie tylko adwokatem,
ale również mediatorem.

Praktykę rozpoczęłam stażem w Prokuraturze Rejonowej, a następnie w renomowanych Kancelariach Adwokackich, gdzie praktykowałam na płaszczyźnie wielu gałęzi prawa. Wyznaję zasadę, że aby być dobrym w tym co się robi, należy się systematycznie się doszkalać, praktykować i poszerzać horyzonty.

Od 2018 r. do 2022 r. współpracowałam z fundacją Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu, gdzie analizowałam skomplikowane stany prawne Klientek i udzielałam porad prawnych w ramach projektu „Pomoc psychospołeczną i prawna ofiarom przemocy domowej oraz osobom w sytuacji kryzysowej”.

W 2021 r. prowadziłam cykl warsztatów z prawa rodzinnego w ramach projektu „Akademii Mocy Kobiet” w Centrum Praw Kobiet. Warsztaty dotyczyły postępowania rozwodowego, alimentów, ustalenia kontaktów z małoletnim dzieckiem stron, a także przebiegu postępowania sądowego.

Dzięki współpracy z fundacją Centrum Praw Kobiet miałam przyjemność współpracować z doświadczonymi prawniczkami oraz psycholożkami, którym przyświecał jeden cel - pomoc i rozwiązywanie spraw Klientów.

Od 2021 r. podjęłam współpracę z Fundacją Ukraina, gdzie w Instytucie Praw Migrantów udzielam porad prawnych jako adwokat w ramach projektu „reSTART”. Moją misją jest pomoc obywatelom Ukrainy, którzy po przyjeździe do Polski borykają się z problemami w zakresie prawa rodzinnego, karnego, cywilnego czy prawa pracy.

W Instytucie Praw Migrantów mam przyjemność współpracować ze specjalistami ds. legalizacji pobytu, psychologami oraz prawnikami. We wrześniu 2022 r. wraz z psycholożką działającą w IPM rozpoczęłyśmy cykl warsztatów w zakresie prawa rodzinnego dotyczącego obywateli Ukrainy. Idea, która nam przyświecała w stworzeniu tego projektu to przede wszystkim zadbanie o interes prawny, a także psychologiczny Klienta.

Od 2023 r. jestem również wykładowcą na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, gdzie prowadzę wykłady związane z tematyką mediacji sądowych i pozasądowych.

Bycie adwokatem to przede wszystkim bycie człowiekiem, dlatego stawiam na relację z Klientem. Od momentu zlecenia sprawy Twój problem jest również moim problem. W pracy jestem nastawiona na drugiego człowieka, jego potrzeby, a przede wszystkim na optymalne rozwiązywanie problemów. Nie bagatelizuje tego co jest dla Ciebie ważne, ale racjonalnie staram się przedstawić wszelkie możliwości, na pewno nie będę obiecywać tego, co jest nierealne do osiągnięcia. Działam zgodnie z maksymą Williama Paula Young „Nie sama praca, ale jej cel sprawia, że to coś wyjątkowego”. Moim celem jest Twój interes. Do zobaczenia w Kancelarii.

Szkolenia i współpraca

Kancelaria adwokacka we Wrocławiu zajmuje się sprawami m.in. o rozwód, podział majątku, władzę rodzicielską, separację, dochodzenie roszczeń pieniężnych, zniesienie współwłasności, zasiedzenie.

Kontakt

Telefon: 510 264 461

Mail: kancelaria@wojcik-adwokat.pl

Adres: ul. Krupnicza 13 lok. 108 (I piętro), 50-075 Wrocław