O MNIE
Jestem wpisana na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. Ukończyłam również studia podyplomowe „Zawód Mediator” na Uniwersytecie Wrocławskim, co pozwala mi na bycie nie tylko adwokatem,
ale również mediatorem.
Moją ponad pięcioletnią praktykę rozpoczęłam stażem w Prokuraturze Rejonowej, a następnie w Kancelariach Adwokackich, gdzie praktykowałam na płaszczyźnie wielu gałęzi prawa, aby w końcu wyspecjalizować się
w szerokorozumianym prawie rodzinnym, prawie cywilnym oraz w sprawach karnych dotyczących przestępstwa znęcania.
Wyznaję zasadę, że aby być dobrym w tym co się robi, należy skupić się wąskiej dziedzinie prawa i systematycznie się doszkalać, praktykować i poszerzać horyzonty.
Zasady wdrożyłam bardzo szybko w życie. Z dniem rozpoczęcia aplikacji adwokackiej rozpoczęłam również pracę w Kancelarii Adwokackiej zajmującej się stricte prawem rodzinnym, gdzie przez trzy lata pracowałam, sporządzałam pisma procesowe, odbywałam spotkania z Klientami, a także reprezentowałam ich przed Sądem.
Od 2018 r. jestem związana z fundacją Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu, gdzie analizuje skomplikowane stany prawne swoich Klientek i udzielam porad prawnych w ramach projektu „Pomoc psychospołeczną i prawna ofiarom przemocy domowej oraz osobom w sytuacji kryzysowej”.
W 2021 r. prowadziłam cykl warsztatów z prawa rodzinnego w ramach projektu „Akademii Mocy Kobiet” w Centrum Praw Kobiet. Warsztaty dotyczyły postępowania rozwodowego, alimentów, ustalenia kontaktów z małoletnim dzieckiem stron, a także przebiegu postępowania sądowego.
Dzięki współpracy z fundacją Centrum Praw Kobiet mam przyjemność współpracować z doświadczonymi prawniczkami oraz psycholożkami, które mają jedną misję - pomoc i rozwiązywanie spraw Klientów.
W 2021 r. nawiązałam również współpracę z Fundacją Ukraina, gdzie w Instytucie Praw Migrantów udzielam porad prawnych jako adwokat w ramach projektu „reSTART”. Moją misją jest pomoc obywatelom Ukrainy, którzy po przyjeździe do Polski borykają się z problemami w zakresie prawa rodzinnego.
W Instytucie Praw Migrantów mam przyjemność współpracować ze specjalistami ds. legalizacji pobytu, psychologami oraz prawnikami. We wrześniu b.r. wraz z psycholożką Oleną Kryć rozpoczęłyśmy cykl warsztatów w zakresie prawa rodzinnego dotyczącego obywateli Ukrainy. Idea, która nam przyświecała w stworzeniu tego projektu to przede wszystkim zadbanie o interes prawny, a także psychologiczny Klienta.
Bycie adwokatem to przede wszystkim bycie człowiekiem, dlatego stawiam na relację z Klientem. Od momentu zlecenia sprawy Twój problem jest również moim problem. W pracy jestem nastawiona na drugiego człowieka, jego potrzeby, a przede wszystkim na optymalne rozwiązywanie problemów. Nie bagatelizuje tego co jest dla Ciebie ważne, ale racjonalnie staram się przedstawić wszelkie możliwości, na pewno nie będę obiecywać tego, co jest nierealne do osiągnięcia. Działam zgodnie z maksymą Williama Paula Young „Nie sama praca, ale jej cel sprawia, że to coś wyjątkowego”. Moim celem jest Twój interes. Do zobaczenia w Kancelarii.
